Informace o vašich právech a bezplatná pomoc
ve sporech s podnikateli z jiných zemí EU

Auto-moto

Vaše práva > Auto-moto

Časté otázky - nákup vozů v jiných zemích EU

Pro odpověď klikněte na otázku (vyhledávat slova v textu můžete pomocí funkce Ctrl+F).

Je výhodné koupit auto v zahraničí? Jaká jsou rizika? Co udělat, než automobil nebo jiné vozidlo v zahraničí koupím? Na co si dát pozor? Budu platit clo? Kde zaplatím DPH?

DPH při dovozu aut

Platba DPH při dovozu nových i ojetých vozidel zakoupených v zemích EU.

Pozor na podvodné prodejce ojetých vozů v Německu

Zakoupit ojetý vůz v Německu je mnohdy výhodné, ale je potřeba dát si pozor na jistá rizika. Evropské spotřebitelské centrum upozorňuje na vyskytující se problémy při nákupu od některých dealerů a na to, jak potížím předejít.

Jak předejít problémům při vypůjčení vozu v zahraničí

Chcete si pronajmout vůz na dovolené v zahraničí a současně předejít případným problémům s autopůjčovnou? Máme pro Vás několik tipů. Například rozhodně stojí zato si opravdu dobře přečíst smlouvu a podmínky pojištění, a také si pronajatý vůz nafotit při převzetí a pak znovu před jeho vrácením.

Časté případy

Údajné, avšak naúčtované poškození vypůjčeného vozidla. Chybné dvojí zaplacení DPH – v ČR i v zemi EU a klamavé jednání prodejce ojetého automobilu.

Slovníček pro nákup ojetých vozů v Německu

Základní pojmy a výrazy, které byste měli brát v úvahu při nákupu ojetých aut v Německu a které je dobré znát pro důkladné pročtení smlouvy. Při následném sporu totiž neznalost jazyka neomlouvá.