Informace o vašich právech a bezplatná pomoc
ve sporech s podnikateli z jiných zemí EU

Publikace ESC ČR

Publikace > Publikace ESC ČR

Jak reklamovat zboží zakoupené v EU - leták ESC

Jakým způsobem jsou ošetřena Vaše spotřebitelská práva v evropské legislativě a v právu jiných zemí EU? Jakou lhůtu má obchodník v zahraničí na vyřízení Vaší reklamace? Kdo hradí náklady spojené s reklamací? Tyto a další otázky Vám zodpoví tento leták ESC. V případě zájmu můžeme poskytnout jeho tištěnou verzi, a to i ve větším množství. Stačí si o ni napsat na esc@coi.cz.

Nakupování online bez rizika - leták ESC

Při nákupu přes internet lidé nemohou očekávat stoprocentní bezpečnost. Avšak mohou svoji pozici posilovat tím, že budou znát svá práva, jejichž stručný, a přesto obsáhlý přehled vydalo Evropské spotřebitelské centrum ČR ve svém letáku Nakupování online bez rizika. Upozorňuje například na lhůtu na odstoupení od smlouvy bez udání důvodu, na praktiky internetových podvodníků, platby na internetu či práva při nákupu na elektronických tržištích. Rovněž pojmenovává možné problémy a způsoby jejich řešení.

V případě zájmu můžeme poskytnout tištěnou verzi letáku, a to i ve větším množství. Stačí si o ni napsat na esc@coi.cz
.

Pronájem vozů na cestách do jiných zemí EU - leták ESC

Chcete si vypůjčit automobil nebo motorku při své cestě do některé ze zemí Unie? Poradíme Vám, čeho se vyvarovat a jak snadno předejít případným problémům, které Vás při nepozornosti mohou stát i desetitisíce korun. V případě zájmu můžeme poskytnout tištěnou verzi letáku, a to i ve větším množství. Stačí si o ni napsat na esc@coi.cz.

DPH při dovozu vozů z jiných zemí EU - leták ESC

Pokud si jako fyzická osoba budete chtít pro vlastní potřebu dovézt vozidlo z jiného členského státu EU, budou platit pravidla uvedená v tomto letáku, který se zabývá především otázkou, zda platit DPH v zemi nákupu či až v ČR. V případě zájmu můžeme poskytnout tištěnou verzi letáku, a to i ve větším množství. Stačí si o ni napsat na esc@coi.cz.

Nakupování v Bavorsku - co musím vědět jako spotřebitel?

Délka záruční doby, lhůta pro vyřízení reklamace a další témata spojená s  nakupováním v Bavorsku obsahuje tato brožura. ESC ČR se podílí na projektu ConNet, jehož cílem je poskytnout informace spotřebitelům, nakupujícím přes hranice v regionech západních Čech a německého Bavorska. ESC spolupracovalo na tvorbě brožurek Nakupování v Bavorsku (určené pro Čechy nakupující v Německu) a Einkaufen in Tschechien (s  informacemi pro Němce nakupující v Česku). Brožurky jsou zde ke stažení (německy psaná brožurka Einkaufen in Tschechien v německé verzi webu).