Informace o vašich právech a bezplatná pomoc
ve sporech s podnikateli z jiných zemí EU

Publikace sítě ESC

Publikace > Publikace sítě ESC

Zpráva o timeshare 2015

Praha,

Zpráva o timeshare - výřez titulní stranySíť Evropských spotřebitelských center (ECC-Net) na základě svých zkušeností vydala koncem roku 2015 zprávu o hlavních pastech, do kterých mohou být spotřebitelé lapeni neférovými či přímo podvodnými společnostmi.

Komerční záruka: Vyplatí se za ty peníze?

Zákonná záruka je povinná pro prodejce v celé Evropě minimálně na společné úrovni dané legislativou Evropské unie. Komerční záruka poskytovaná prodejcem nebo také třetí stranou by měla nabízet spotřebiteli vyšší ochranu. Je tomu ale opravdu tak?

Zpráva sítě ESC: Mimosoudní řešení sporů (ADR) v letecké dopravě

Existence dobře fungujícího systému ADR, tedy mimosoudního řešení sporů mezi leteckými dopravci a cestujícími, je klíčové pro dosažení vysokého počtu oboustranně uspokojivých řešení problémů v oblasti práv cestujících v letecké dopravě. Tato zpráva sítě ESC nabízí přehled současných systémů ADR v dané oblasti a možných doporučení. Zpráva je dostupná v angličtině.

Zpráva o právech cestujících v letecké dopravě v roce 2011

Na fakta, týkající se práv vysokého počtu pasažérů v celé Evropě, poukazuje čerstvě vydaná Zpráva sítě ESC o právech cestujících v letecké dopravě pro rok 2010 (pouze v angličtině). Zaměřuje se především na následky sopečné krize, při níž se loni v dubnu statisíce frustrovaných a nespokojených lidí obracely se stížnostmi na mnohé aerolinie a cestovní kanceláře kvůli způsobu, jakým (ne)řešily jejich zoufalou situaci.

Lyžaři mohou porovnat ceny 400 ski areálů v Evropě

Porovnání cen a služeb téměř 400 lyžařských středisek z 26 zemí Evropy pro zimní sezonu 2012/2013 přináší průzkum provedený sítí Evropských spotřebitelských center (ESC). Rozsáhlá zpráva se zaměřuje na sjezdové, běžecké i kryté areály, uvádí ceny denních i vícedenních skipasů, délky tratí, vybavení jednotlivých středisek a upozorňuje rovněž na přednosti českých areálů, které patří k nejlevnějším v Evropě.